Nowo zdiagnozowani

Diagnoza cukrzycy typu pierwszego może być wstrząsem. Prowadzi do różnych pytań, takich jak: Dlaczego przytrafiło się to właśnie mi? Jak zmieni się moje życie? W jaki sposób odzyskam nad nim kontrolę?

Radzenie sobie z cukrzycą może wydawać się przytłaczającym zadaniem, zwłaszcza zaraz po diagnozie. Najważniejsze aby dowiedzieć się jak najwięcej o tej chorobie i zrozumieć, w jaki sposób można utrzymywać poziom glukozy w odpowiednim zakresie.

Przeczytaj prawdziwe historie ludzi z cukrzycą typu pierwszego i dowiedz się, jak odkryły swój sposób na lepszą kontrolę.

Prawdziwe historie

Play video

Nowo zdiagnozowani

Emily i Jane, większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2011 i 2012 r.

Cukrzcę zdiagnozowano u mnie 6 lat temu i rozpoczęłam terapię kilkoma zastrzykami dziennie. Choć bardzo się starałam, nie mogłam tego sposobu leczenia dopasować do mojego stylu życia, przez co moje życie z cukrzycą było bardzo frustrujące i wyczerpujące. Dlatego, gdy zaproponowano mi pompę insulinową, z chęcią zdecydowałam się spróbować. Moje wartości HBA1c poprawiły się i w dalszym ciągu się poprawiają, w miarę jak uczę się nowych sposobów korzystania z pompy. Gdybym zaczęła używać pompy wcześniej, mogłabym uzyskać większą kontrolę nad swoim życiem już parę lat temu. Gdy w zeszłym roku mojej córce Emily postawiono podobną diagnozę, cieszyłam się, że będzie mogła szybciej uzyskać kontrolę nad jej cukrzycą dzięki pompie

- Jane

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.