Życie z pompą

Diagnoza nie oznacza końca prawdziwego życia, a wiele osób z cukrzycą typu 1 nadal z powodzeniem żyje tak jak przedtem.

Spożywanie tego, na co masz ochotę, wypicie od czasu do czasu drinka z przyjaciółmi, uprawianie sportów i podróżowanie dookoła świata jest możliwe, pod warunkiem, że masz kontrolę nad poziomem glukozy.

Poznaj prawdziwe historie ludzi, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 1, i przekonaj się, jak znaleźli sposób, aby lepiej kontrolować swoją chorobę.

Dowiedz się, w jaki sposób pompa może pomóc Ci żyć tak, jak chcesz, dzięki zachowaniu elastyczności podczas codziennych aktywności.

Prawdziwe historie

Play video

Życie z pompą

George, większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2010 r.

Mam 15 lat i 7 lat temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę. Byłem bardzo zagubiony i przestraszony, ponieważ musiałem całkowicie zmienić mój styl życia. Kiedy codziennie, po kilka razy wstrzykiwałem sobie insulinę, moje życie było, krótko mówiąc, koszmarem. Nie miałem żadnej swobody ani jakiejkolwiek kontroli nad poziomem glukozy. Odkąd korzystam z pompy insulinowej, przeszedłem drogę od totalnego braku kontroli nad cukrzycą i bardzo wysokich cukrów, do HbA1c na poziomie 6,8. To świetny wynik. Dzięki pompie mogę być bardziej spontaniczny, nie muszę trzymać się ustalonego grafiku, mogę jeść, co chcę i kiedy chcę, a uprawianie sportów jest znacznie prostsze. Pompa sprawia również, że czuję się bezpieczniej, bo nigdy nie jestem pozostawiony sam sobie. Jest wygodna i nikt jej nie zauważa, ponieważ wygląda jak telefon komórkowy. Moja pompa insulinowa jest dla mnie bardzo ważna. Koniecznie ją wypróbuj!

- GEORGE

 • Eating
  Jedzenie


  Dowiedz się, jaki wpływ na cukrzycę ma to, co jesz

 • Alcohol
  Alkohol


  Dowiedz się, jaki wpływ na cukrzycę ma spożywanie alkoholu

 • Sport
  Sport


  Dowiedz się, jak radzić sobie z cukrzycą w trakcie ćwiczeń i uprawiania sportów

 • Travel
  Podróż


  Dowiedz się, jak radzić sobie z cukrzycą w trakcie podróży

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.