Moje dziecko ma cukrzycę

Lew Lenny uczy o cukrzycy

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • Krótki film, w którym lew Lenny opowiada dzieciom o cukrzycy

Obrazek 3D Lenny KciukLew Lenny jest ambasadorem dziecięcej edukacji o cukrzycy i gospodarzem Junior Cup Diabetes (Pucharu Świata Młodych Diabetyków).

Lenny to lew, który umie z łatwością opowiadać o cukrzycy. Opisuje co to jest, dlaczego niektórzy ludzie na nią chorują, jak dzieci mogą się czuć po zdiagnozowaniu cukrzycy i jak mogą się czuć, żyjąc z tą chorobą.

Lenny ma dar mówienia do dzieci.
Obejrzyj i posłuchaj Lenny'ego poniżej

 

Cześć, jestem Lenny i zdiagnozowano u mnie cukrzycę, gdy byłem jeszcze mały lewkiem. Używam pompy insulinowej. Gdy usłyszałem, że mam cukrzycę, nic o niej nie wiedziałem, lecz im więcej się o niej uczyłem, tym bardziej mogłem żyć jak inne dzieci. Jeśli masz kilka lub kilkanaście lat, mogę pomóc Ci nauczyć się nowych rzeczy o cukrzycy, jak z nią żyć i w jaki sposób mówić innym o tym, że masz cukrzycę. To, że masz cukrzycę nie musi oznaczać, że nie możesz robić tego co inne dzieci. Tak w ogóle, to będzie Ci fajniej, jeśli będziesz bawił się tak jak wszystkie inne dzieci. Ja nie pozwalam cukrzycy przeszkodzić mi w zabawie.

- LEW LENNY

Nie zapominaj, że liczenie ilości węglowodanów w jedzeniu jest bardzo ważne, aby być zdrowym i aktywnym, zwłaszcza u dzieci z cukrzycą typu pierwszego. Czy liczysz węglowodany jak prawdziwy mistrz? Zagraj w grę „Porównaj węglowodany” tu, a będziesz robił to lepiej!

Jeśli jesteś moim fanem, zapytaj zespół terapeutyczny w Twoim szpitalu o specjale etui na pompę z Lennym, książkę z Lennym, lub maskotkę Lenny'ego, która będzie czuwała nad pompą podczas snu!

Film z Lennym

Ambasador cukrzycy Lenny mówi do dzieci

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.