Moje dziecko ma cukrzycę

Pompy insulinowe jako rozwiązanie dla dzieci

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • W jaki sposób pompa insulinowa może pomóc w radzeniu sobie z cukrzycą Twojego dziecka

Aby podołać wyzwaniom związanym z utrzymywaniem poziomu glukozy we krwi pod kontrolą, wiele dzieci z cukrzycą typu 1 korzysta z pomp insulinowych.

Pompa insulinowa to małe urządzenie wielkości mniej więcej takiej jak telefon komórkowy, które może być noszone na pasku, w kieszeni, czy na pasku w woreczku noszonym dookoła talii.

Pompa insulinowa może pomóc Tobie, Twojemu dziecku i zespołowi terapeutycznemu w lepszym naśladowaniu sposobu, w jaki  zdrowa trzustka dostarcza insulinę do organizmu przez podawanie małych dawek szybko działającej insuliny przez całą dobę.

Może to umożliwić lepsze dostosowywanie dawki insuliny do zapotrzebowania, zwłaszcza po posiłkach i w nocy, co przekłada się na lepszą kontrolę nad poziomem glukozy.

Zamiast częstych zastrzyków, przy stosowaniu pompy wystarczy wymiana zestawu infuzyjnego co 2 lub 3 dni.

Teraz Guzmán może robić wszystko to, co inne dzieci: pływać, grać w koszykówkę i w piłkę nożną, która jest jego ulubionym sportem. Pompa wpłynęła też korzystnie na sen całej naszej rodziny.

- ESTERA, MATKA GUZMÁNA

W jaki sposób pompa insulinowa MiniMed® 640G może pomóc w kontrolowaniu poziomu glukozy?

Pompa insulinowa MiniMed® 640G może dostarczać małe, dokładnie odmierzone dawki insuliny o wielkości nawet 0,025 jednostki, co godzinę przez całą dobę. Dokładna ilość jest ustalana przez lekarza zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu dziecka.
Pompa umożliwia również:

  • Stosowanie Kalkulatora Bolusa - Bolus Wizard®: ta funkcja pomaga ustalić precyzyjne dawki przez uwzględnienie aktywnej insuliny, która już znajduje się w organizmie, obecnego poziomu glukozy, ilości węglowodanów i przeliczników ilości insuliny na wymiennik węglowodanowy.
  • Dostosowanie  podstawowej dawki insuliny - bazy, aby  skompensować większe - podczas choryby lub mniejsze - podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na insulinę.
  • Anulowanie podania zaprogramowanej dawki insuliny jeśli dziecko, nie chce jeść.

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.