Moje dziecko ma cukrzycę

Pompy insulinowe dla dzieci

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • W jaki sposób pompa insulinowa może pomóc Twojemu dziecku, które ma cukrzycę

Wyniki najnowszych badań* pokazują, że pompy insulinowe mogą być bezpieczne i skuteczne stosowane u małych dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym, jeśli ich rodzice mają odpowiednią wiedzę i motywację do stosowania urządzenia. Pompa insulinowa może ułatwić utrzymywanie odpowiedniego balansu poziomu  glukozy i insuliny oraz może pomóc w redukcjiilości epizodów hipoglikemii.

Wiele badań klinicznych* potwierdza, że pacjenci z cukrzycą typu pierwszego, którzy zmienili metodę leczenia z wielokrotnych wstrzyknięć na pompę insulinową, zgłaszają poprawę jakości życia i większe zadowolenie z leczenia.

Po pierwszych paru godzinach szkolenia z obsługi pompy insulinowej, uświadomiłam sobie, że życie od tej pory będzie inne. Było dla mnie oczywiste, że z pompą moje dziecko będzie miało o wiele lepsze życie.

- MARTINA, MAMA ANNELI

W jaki sposób pompa insulinowa MiniMed® 640Gi może pomóc w codziennym życiu

Pompa insulinowa MiniMed® 640G ma wiele funkcji i ustawień, które mogą być idealne dla młodszych użytkowników.

  • Bolus Wizard® bierze pod uwagę już podaną insulinę, która znajduje się aktualnie w organizmie, dzięki czemu bolus jest obliczany precyzyjniej.
  • Funkcja blokady dziecięcej, która wyłącza działanie przycisków pompy, aby dziecko nie mogło przez przypadek zaprogramować podania insuliny. Dostępny jest również pilot, aby tylko rodzice, zdalnie mogli sterować urządzeniem.

Gdzie moje dziecko będzie mogło nosić pompę insulinową?

To często jedno z pierwszych pytań zadawanych przez rodziców i dzieci. Pompę można łatwo przymocować do paska lub nosić w kieszeni. Dostępne są również pokrowce na pompy.

Pompa insulinowa i sport? Jak to działa?

Często zadawane są pytania dotyczące noszenia pompy na przykład podczas uprawiania sportu, tańca czy przyjęć. Zazwyczaj pompa przyczepiona do paska jest bezpieczna i nie przeszkadza w tych czynnościach.  Pompę można odłączyć (do 60 minut) na czas brania prysznica, pływania lub intensywnych ćwiczeń. Potem można ją podłączyć ponownie, a w przypadku gdy pompa była odłączona przez dłużej niż godzinę, można uzupełnić dawkę. Właściwe postępowanie w takich sytuacjach rodzice powinni ustalić z lekarzem dziecka.

Czy moje dziecko nadal będzie mogło prowadzić normalne życie towarzyskie?

Zabawa z kolegami to jeden z najlepszych sposobów na to, aby dziecko było szczęśliwe i zdrowe. Dzięki pompie MiniMed 640G życie towarzyskie dziecka będzie mogło być na tyle elastyczne, że nie odczuje ono żadnych ograniczeń.

Pompa insulinowa MiniMed 640G jest wyposażona w zestawy infuzyjne i sertery do ich zakładania dla dzieci w każdym wieku (również dla niemowląt), aby zapewnić skuteczne podawanie insuliny i prowadzenie normalnego życia.

Pompa insulinowa MiniMed® 640G u dziecka

 

REFERENCJE

  1. Powiązane informacje są zarchiwizowane i dostępne na żądanie. Zamów kopię u najbliższego przedstawiciela firmy Medtronic.

 

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.