Moje dziecko ma cukrzycę

Wielu rodziców dzieci, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 1, zastanawia się: „Czemu przytrafiło się to mojemu dziecku?”, „W jaki sposób będzie mogło żyć tak jak wcześniej?”, „Jak mam mu pomóc?”. Na początku często zdaje się, że pytań jest więcej niż odpowiedzi.

Jedną z najważniejszych rzeczy na świecie dla rodziców jest zdrowie i dobro ich dzieci. U dzieci z cukrzycą typu 1 celem leczenia jest zmniejszenie ryzyka długotrwałych powikłań spowodowanych wysokimi poziomami glukozy we krwi, unikanie hipoglikemii i zapewnianie normalnego wzrostu i rozwoju pod względem zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

Przeczytaj historie rodziców dzieci z cukrzycą typu 1 i odkryj w jaki sposób odnaleźli swój sposób na lepszą kontrolę.

Prawdziwe historie

Moje dziecko ma cukrzycę

Tess, córka Anny, lepiej kontroluje cukrzycę dzięki pompie od 2008 r.

Gdy Tess miała 15 miesięcy, zobaczyłam jak pije wodę z baseniku na naszym podwórku. Była za mała, żeby mi powiedzieć, że chce jej się pić. Tego typu zachowania pozwoliły nam odkryć, że ma cukrzycę typu 1. Rozpoczęto u niej leczenie 4 zastrzykami dziennie. Zawsze trudno było kontrolować sytuację, ponieważ przez większość czasu Tess była bardzo żywa, ale potem znienacka traciła przytomność z powodu hipoglikemii, co było dla wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. W dniu jej drugich urodzin zaczęliśmy stosowanie pompy insulinowej i od tamtej pory czujemy, że odzyskaliśmy Tess. Wszystkim rodzicom, którzy rozważają podłączenie dziecku pompy insulinowej, radziłabym zrobić to jak najszybciej!

- ANNA

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.