Historia syna Estery, Guzmána chorującego na cukrzycę

U Guzmána rozpoznano cukrzycę typu 1 w wieku 6 lat. Dowiedz się, w jaki sposób pompa insulinowa MiniMed pozwoliła Guzmánowi prowadzić aktywny tryb życia.

Prawdziwe historie

Play video

Historia syna Estery, Guzmána chorującego na cukrzycę

Lepsza kontrola dzięki pompie od 2010 r.

Guzmán miał zaledwie 6 lat, gdy rozwinęła się u niego cukrzyca. Przez pierwsze 2 lata był leczony przy pomocy wielokrotnych wstrzyknięć insuliny. Był to bardzo trudny okres, gdyż nienawidził robić sobie zastrzyków. Później, w szpitalu zasugerowano zastosowanie u niego pompy insulinowej i szybko zdaliśmy sobie sprawę z tego, że jest to znacznie lepszy i wygodniejszy sposób kontrolowania poziomu glukozy we krwi. Teraz Guzmán może robić wszystko to, co inne dzieci: pływać, grać w koszykówkę i w piłkę nożną, która jest jego ulubionym sportem. Prosta prawda jest taka, że dzięki pompie poprawił się standard życia całej rodziny.

- ESTER

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.