Zarządzanie hipoglikemią

Hipoglikemia może być jednym z największych problemów dla osób chorych na cukrzycę typu 1, zwłaszcza nocą, gdy trudniej jest rozpoznać niski poziom cukru (spadek).
Każdy chory na cukrzycę typu 1 może doświadczyć nieoczekiwanego spadku. Jednym z głównych celów leczenia cukrzycy jest bezpieczne osiągnięcie docelowych wartości HbA1c, nie zwiększając ryzyka hipoglikemii.

Proszę przeczytać prawdziwe historie innych chorych na cukrzycę typu 1 i dowiedzieć się jak sobie poradzili z kontrolą i zmniejszyli ilość epizodów hipoglikemicznych.

Prawdziwe historie

Zarządzanie hipoglikemią

Marco, większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2011 r.

Na początku, kiedy brałem zastrzyki (MDI), nigdy nie potrafiłem przewidzieć, kiedy nadejdzie hipoglikemia. Kiedyś, będąc w mieście, po prostu upadłem na chodnik. Wciąż pamiętam omijających mnie ludzi, pewnie myślących, że jestem pijany. Musiałem się sam zawlec do domu. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat leczenia przy pomocy pompy, więc po długim okresie hipoglikemii, spytałem mojego lekarza czy mógłbym spróbować. Teraz zawsze noszę pompę insulinową i prawie zapomniałem co to hipoglikemia.

- MARCO

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.