Prawdziwa historia Simona o jego życiu z cukrzycą

Simon kontroluje epizody hipoglikemii dzięki pompie insulinowej, której używa od 2004 r. Przeczytaj o tym, jak wygląda codzienne życie Simona z pompą insulinową.

Prawdziwe historie

Play video

Prawdziwa historia Simona o jego życiu z cukrzycą

Większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2004 r.

Mój największy szok po zachorowaniu na cukrzycę przyszedł wraz z najgorszym epizodem hipoglikemii, jakiego doświadczyłem. Jeździłem na łyżwach 1-2 godziny, potem zjadłem normalny obiad. Ale zaraz potem bardzo źle się poczułem i zwymiotowałem całe jedzenie. Ponieważ dopiero co wstrzyknąłem sobie insulinę, więc działała ona dalej, dopóki poziom cukru nie spadł mi do 50 mg/dl. Zupełnie nie wiedziałem co robić. Na szczęście koledzy zabrali mnie na oddział ratunkowy szpitala, w którym wtedy pracowałem. To było straszne, ale dobrze się skończyło, bo zaraz potem przez jakiś czas testowałem pompę insulinową i moje życie bardzo się poprawiło. Teraz zawsze noszę pompę insulinową i jest po prostu wspaniale!

- SIMON

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.