Nowo zdiagnozowani

Życie po rozpoznaniu cukrzycy

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • Leczenie cukrzycy zaczyna się od zrozumienia potrzeb Twojego ciała

Gdy zostanie wystawiona diagnoza cukrzycy typu 1, wszyscy zastanawiają się, jaki to będzie miało wpływ na ich życie,  teraz oraz w dalszej przyszłości. Zrozumienie cukrzycy i wpływu czynności takich jak jedzenie, sport, choroba  na poziom glukozy jest bardzo ważną częścią zarządzania glikemią.

Z poosiłków uzyskiwana jest glukoza, której nasze ciało potrzebuje jako źródła energii do codziennych czynności. Nasze ciało potrzebuje również insuliny, wytwarzanej w normalnych warunkach przez trzustkę, aby umożliwić transport glukozy z krwiobiegu do komórek.

Gdy trzustka nie wytwarza insuliny, glukoza pozostaje w krwiobiegu, przez co komórki są pozbawione źródła energii. Utrzymujący się wysoki poziom glukozy we krwi powoduje ostrzejsze fizyczne oznaki i objawy cukrzycy.  Ważne jest aby w leczeniu cukrzycy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak monitorowanie poziomu glukozy we krwi, ilość spożywanego jedzenia, aktywność fizyczną oraz zapotrzebowanie na insulinę w celu uzyskania kontroli nad wartościami glikemii oraz zmniejszyć ryzyko powikłań.

Poprzez zrozumienie potrzeb swojego ciała i poznanie, w jaki sposób utrzymywać poziom glukozy na właściwym poziomie możliwe jest skutecznie radzenie sobie z cukrzycą.

Wiele osób z diagnozą cukrzycy typu 1 wraca do zwykłego, zdrowego stylu życia i może cieszyć się codziennymi czynnościami. Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób kontrolować poziom glukozy w krwi, w dalszym ciągu będzie możliwe czerpanie radości z rzeczy takich jak posiłki w restauracji, spanie do późna w weekendy, uprawianie sportów i podróże zagraniczne.

Po zdiagnozowaniu miałam słabą motywację do kontrolowania swojego poziomu glukozy i nie brałam swojej cukrzycy na poważnie.

- DOMINIKA

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.