Nasze innowacje

Zmienianie świata chorych na cukrzycę

Od 30 lat firma Medtronic prowadzi rewolucję technologiczną w dziedzinie diabetologii.  Historia wyraźnie pokazuje naszą determinację i wciąż rozwijającą się wizję stworzenia „sztucznej trzustki”.

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • Wkład firmy Medtronic w zmianę świata chorych na cukrzycę


W 1983, jako pionierzy pomysłu ciągłego wlewu insuliny, wprowadziliśmy pierwszą pompę insulinową, stanowiącą najbardziej nowoczesny sposób dostarczania insuliny i umożliwienia wyrównania poziomu glikemii u osób chorych na cukrzycę.
Od tego czasu Medtronic Diabetes pozostaje liderem na tym rynku, zasługując na to miano dzięki doskonałym osiągnięciom w leczeniu cukrzycy z wykorzystaniem pomp insulinowych, ciągłego monitorowania glikemii oraz zarządzania danymi.

  •  Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek urządzenia do ciągłego monitorowania glikemii i jako jedyni oferujemy urządzenie, które uzyskało akceptację FDA i jest przeznaczone do użytku profesjonalnego.
  • Pracujemy nad stworzeniem i wprowadzeniem na rynek w najbliższych kilku latach pierwszej sztucznej trzustki.
  • Jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek zintegrowany system MiniMed®640G umożliwiający osiągnięcie lepszej kontroli choroby1 dzięki możliwości zmniejszenia epizodów hipoglikemii2 oraz indywidualnemu ustawieniu opcji użytkowania pozwalającemu na łatwiejsze kontrolowanie choroby.

Poświęcamy wiele uwagi na dopracowanie naszych narzędzi i usług wsparcia technicznego dla klientów, ponieważ chcemy zbudować zaufanie naszych pacjentów. Oddajemy w ich ręce najnowocześniejsze metody kontroli cukrzycy w postaci zaawansowanych technologicznie pomp insulinowych, produktów do ciągłego monitorowania glikemii oraz zarządzania danymi. Proponujemy rozwiązanie dla osób chorujących na cukrzycę typu 1 obecnie lub w przyszłości.

PRZYSZŁOŚĆ LECZENIA CUKRZYCY

 

Naszym priorytetem jest stworzenie sztucznej trzustki – lub „systemu zamkniętej pętli”, który będzie monitorował poziom glikemii przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i dostarczał insulinę do organizmu w ilości, która jest dokładnie potrzebna.

System zamkniętej pętli Medtronic Diabetes

Już prawie osiągnęliśmy cel, najpierw poprzez wprowadzenie systemu MiniMed® Veo™, a następnie zintegrowanego systemu MiniMed® 640G (innowacyjnej technologii pozwalającej na naśladowanie sposobu dostarczania podstawowej dawki insuliny do organizmu  przez trzustkę zdrowej osoby i dzięki temu osiągnięcie lepszej kontroli choroby). Obecnie nasz dział badań naukowych koncentruje się na opracowaniu systemu regulacji podawania insuliny bez jakiejkolwiek interwencji ze strony użytkownika.

 

Wszelkie oświadczenia na temat ewentualnych przewidywanych rejestracji produktów firmy są jedynie prognozami i są objęte pewnym ryzykiem i niepewnością.

REFERENCJE

  1. W porównaniu do terapii wymagającej częstych iniekcji w ciągu dnia zgodnie z badaniem klinicznym STAR 3: Bergenstal RM, Tamborlane WV, Ahmann A, et al. Skuteczność terapii cukrzycy typu 1 z zastosowaniem pompy insulinowej wspomaganej czujnikiem glukozy. N Engl J Med. 2010;363:311–320.
  2. Garg S, Brazg RL, Bailey TS , et al. Skrócenie czasu trwania hipoglikemii dzięki automatycznemu zawieszeniu dostarczania insuliny: badanie wewnątrzkliniczne ASPIRE. Diabetes Tech Ther. 2012;14(3):205-209.

 

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.