Planowanie ciąży

Pompa: możliwe rozwiązanie

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

 • Jak pompa insulinowa może pomóc kontrolować poziom cukru podczas ciąży

Wiele kobiet chorych na cukrzycę typu 1 korzysta z pomp insulinowych, aby radzić sobie z utrzymaniem pod kontrolą poziomu cukru we krwi.

Pompa insulinowa to małe urządzenie, wielkości podobnej do telefonu komórkowego, które można z łatwością przyczepić do paska, schować do kieszeni lub nawet przymocować do biustonosza.

Pompa insulinowa może pomóc pacjentowi i zespołowi terapeutycznemu jak najwierniej naśladować fizjologiczny sposób dostarczania organizmowi insuliny przez zdrową trzustkę, podając przez całą dobę małe dawki szybko działającej insuliny.

Pomaga lepiej dostosowywać dawki insuliny, w szczególności do posiłków i nocą, i w ten sposób lepiej kontrolować poziom cukru.

Zamiast częstych zastrzyków, w przypadku pompy wymienia co 2, 3 dni zestaw infuzyjny.

W przypadku wielkorotnych wstrzyknięć podczas ciąży trudniej jest skompensować zmienny poziom hormonów wpływający na wartości glikemii w porównaniu z pompa insulinwą.  A ja chciałam wszystkiego co najlepsze dla mojego nienarodzonego dziecka.

- LYDIA

W JAKI SPOSÓB POMPA INSULINOWA MINIMED® 640G POMAGA KONTROLOWAĆ POZIOM CUKRU?

Pompa insulinowa MiniMed® 640G umożliwia lepszą kontrolę poziomu cukru ze względu na możliwość dostosowania dawki insuliny i zmniejszenia ryzyka spadków i zwyżek. Stosując pompę insulinową, użytkownik odczuje korzyści:

 • Łatwiejszy dobór dawki
  Obliczenie zapotrzebowania na insulinę może być złożonym zadaniem wymagającym wzięcia pod uwagę wielu różnych czynników. Będący częścią pompy insulinowej MiniMed® 640G, wbudowany system Bolus Wizard® pomaga zapewnić dokładne dawkowanie, biorąc pod uwagę insulinę już obecną w organizmie, aktualny poziom cukru, spożycie węglowodanów oraz osobiste ustawienia insuliny.
 • Mniej zastrzyków
  Dokładnie odmierzone ilości szybko działającej insuliny dostarczane są przez cały dzień przez zestaw infuzyjny, który łatwo wyjąć i wymienić co 2 do 3 dni.
 • Większa swoboda
  Pompę insulinową  MiniMed® 640G można błyskawicznie wyregulować, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu podczas wysiłku fizycznego, choroby lub tak, by podawała małe dawki po zjedzeniu drobnej przekąski. Łatwo to zrobić, naciskając przycisk  i nie jest konieczny kolejny zastrzyk. Pompa ma nawet opcje tymczasowej dawki podstawowej w celu proporcjonalnej redukcji tejże, z której można korzystać na przykład podczas wysiłku fizycznego.
 • Większa wygoda
  Pompa insulinowa  MiniMed® 640G posiada też dodatkową pożyteczną funkcję bezprzewodowego glukometru. Przesyła on automatycznie odczyty do pompy, co pozwala systemowi Bolus Wizard® na dokładniejsze obliczenia. Przechowuje ona również tę informację w cyfrowym dzienniku wraz z podanymi dawkami insuliny.

W JAKI SPOSÓB POMPA INSULINOWA MINIMED® 640G POMAGA W CODZIENNYM ŻYCIU

Badania kliniczne potwierdzają*, że pacjenci chorzy na cukrzycę typu 1 z wszystkich grup wiekowych, którzy przeszli z MDI na pompę insulinową donoszą o poprawie jakości życia i większym zadowoleniu z leczenia. Pompa insulinowa MiniMed 640G pomaga utrzymać docelowe poziomy cukru i zmniejszyć częstotliwość epizodów hipoglikemicznych.* Łatwość zarządzania zapotrzebowaniem na insulinę zezwala na swobodniejszy tryb życia.

System Bolus Wizard® bardzo ułatwia obliczanie potrzebnej ilości insuliny ponieważ bazuje obliczenia na: spożyciu węglowodanów, poziomie cukru we krwi, współczynniku insuliny do węglowodanów i ilości aktywnej insuliny w organizmie. Dzięki temu pacjent otrzymuje dawkę insuliny dokładnie dostosowaną do poziomu cukru.

Zestawy infuzyjne a ciąża

Z pompą MiniMed 640G korzysta się z zestawów infuzyjnych i automatyczne serterów (urządzeń służących do ich zakładania) o unikalnej technologii, dopasowujących się Twojego życia i potrzeb organizmu.

Prawidłowe podawanie insuliny opiera się na właściwym użytkowaniu zestawu infuzyjnego. Wymiana zestawu infuzyjnego co 2-3 dni gwarantuje skuteczność Twojej terapii.

Pompa insulinowa Minimed 640G na ciele ciężarnej

REFERENCJE

 1. Powiązane informacje są zarchiwizowane i dostępne na żądanie. Zamów kopię u najbliższego przedstawiciela firmy Medtronic.

 

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.