Planowanie ciąży

W przypadku kobiet z cukrzycą typu 1, przygotowanie do ciąży lub zbliżającego się  porodu wymaga dobrego planowania i odpowiednich przygotowań. Z pewnością będzie wiele pytań.

Po podjęciu decyzji o założeniu rodziny, najważniejszą sprawą dla potencjalnego rodzica z cukrzycą typu 1 jest zdrowie przyszłego dziecka. Kluczem do ciąży zakończonej urodzeniem zdrowego dziecka jest utrzymanie pod kontrolą poziomu cukru, co może być sporym wyzwaniem ze względu na ciągle zmieniający się poziom hormonów.

Przeczytaj prawdziwe historie kobiet chorych na cukrzycę typu 1 i dowiedz się jak odkryły sposób na ciążę dzięki lepszej kontroli.

Prawdziwe historie

Planowanie ciąży

Maria Carmela, większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2012 r.

Stosowałam metodę wielokrotnych wstrzyknięć (MDI) przez 17 lat zanim zaczęłam myśleć o ciąży. Lekarz powiedział mi, że muszę obniżyć poziom A1c i osiągnąć odpowiednie wyrównanie, aby ciąża przebiegła prawidłowo i zaproponował mi pompę insulinową. Przy MDI moja HbA1c wynosiła 8,3% , ale po zastosowaniu pompy spadła do 6,4% . Wkrótce potem dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Często żartuję, że nasz syn jest dzieckiem pompy. Jestem bardzo wdzięczna.

- MARIA CARMELA

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.