System MiniMed™

Ciągłe monitorowanie glikemii

Ciągłe monitorowanie glikemii (CGM) daje pełen obraz glikemii i umożliwia śledzenie epizodów hipo- i hiperglikemii, które nie zawsze mogą zostać wykryte tylko na podstawie badania HbA1C i pomiarów krwi z palca

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

  • Co to jest ciągłe monitorowanie glikemii i dlaczego może Ci ono pomóc

Wykres monitorowania stężeń glukozy

Jeżeli korzystasz z funkcji CGM w pompie, możesz śledzić stężenie glukozy we krwi przez całą dobę. Pompa MiniMed™ 640G jest odbiornikiem danych i współpracuje z dwoma rodzajami transmiterów: Guardian™ Link 3i starszym modelem Guardian™ 2 Link. Guardian™ Link 3 łączy się z sensorami Guardian™ Sensor 3, natomiast Guardian™ 2 Link z z sensorami Enlite™. Transmitery przesyłają bezprzewodowo odczyty do pompy insulinowej MiniMed™ 640G. Odczyty są aktualizowane co pięć minut i są wyświetlane na monitorze w kolorach. Dzięki systematycznej aktualizacji odczytu możesz łatwiej zaobserwować, w jaki sposób zmienia się stężenie glukozy w twoim organizmie i ograniczyć ilość pomiarów z palca*. Guardian™ Sensor 3 wymaga wymiany co 7 dni, sensor Enlite™ co 6 dni.

Osoby stosujące metodę wielokrotnych wstrzyknięć również mogą korzystać z CGM dzięki zastosowaniu urządzenia do ciągłego pomiaru glikemii Guardian™ Sensor 3 - naszego odrębnego systemu do CGM.

DOWODY

Przewaga CGM nad tradycyjnymi pomiarami z palca i HbA1c została odpowiednio potwierdzona. Badania pokazały, że:

JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA MNIE?

Prawdziwe historie i obserwacje pacjentów stosujących CGM są naprawdę zaskakujące; możesz zapoznać się z doświadczeniami:

  • Rodziców, którzy mogą wreszcie odpocząć i nie mają już poczucia, że muszą czuwać nad swoim dzieckiem przez całą noc
  • Entuzjastów sportu i studentów, którzy mogą spokojnie skoncentrować się na zawodach lub egzaminach
  • Osób zapracowanych, które teraz mogą poświęcać się pracy tak bardzo, jak tylko chcą i radzić sobie z codziennymi obowiązkami bez ciągłej obawy o zdrowie
  • Kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę

CGM daje pacjentom możliwość obserwacji w sposób, jaki nie był możliwy nigdy wcześniej. Dzięki opracowaniu przez Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (NICE) wytycznych dla osób korzystających z pomp insulinowych, dostęp do CGM jest z dnia na dzień coraz lepszy. NICE wydało również wytyczne na temat ciągłego monitorowania glikemii u dorosłych i dzieci. Zapoznaj się z tymi dokumentami, a następnie omów je z personelem medycznym.

ZAKUP URZĄDZENIA Z WŁASNEJ KIESZENI MOŻE BYĆ ROZWIĄZANIEM

Jeśli zdecydujesz się na zakup pompy MiniMed™ 640G otrzymasz ją w pełnym zestawie - gotową do stosowania CGM.

Aby używać w pompie MiniMed™ 640G funkcji ciągłego monitorowania glikemii potrzebujesz zestaw startowy CGM zawierający: transmiter Guardian™ Link 3 z najnowszym czujnikiem glukozy Guardian™ Sensor 3   lub Guardian™ 2 Link z sensorem Enlite™ oraz serter. Zadzwoń do działu obsługi klienta pod podany poniżej numer, żeby złożyć zamówienie lub dowiedzieć się o aktualne ceny: 22 - 2756999.

 

Aby korzystać z funkcji CGM, konieczne będzie noszenie małego czujnika glukozy (sensora) umieszczanego pod skórą na czas jednorazowo nieprzekraczający 6 lub 7 dni, w zależności od jego rodzaju. Sensor można łatwo wprowadzić za pomocą sertera - automatycznego urządzenia dostarczanego wraz z systemem. 85% pacjentów potwierdziło, że wprowadzanie go za pomocą sertera było bezbolesne**. Czujnik jest podłączony do małego i lekkiego transmitera**, który bezprzewodowo przesyła dane do pompy insulinowej lub osobnego monitora CGM Guardian™ Connect za pomocą zaawansowanej technologii radiowej (RF).

Pompa insulinowa lub monitor CGM wyświetla dane dotyczące glukozy na ekranie lub wykreśla wykresy trendów na podstawie danych, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, jak zmienia się krzywa glukozy i co może na nią wpływać.

Poza korzystaniem z podglądu na wyświetlaczu w pompie insulinowej możesz skonfigurować powiadomienia, które będą sygnalizowane dźwiękowo lub wibracjami, aby ostrzec cię, że możesz osiągnąć, osiągasz lub już osiągnąłeś/-aś docelowy poziom glukozy. Dzięki tym informacjom możesz uniknąć hipo- i hiperglikemii, utrzymywać się w przyjętych granicach docelowego poziomu glukozy, ograniczyć poziom HbA1C i lepiej kontrolować chorobę.

 

REFERENCJE

1 Kaufman FR, et al. Opieka nad chorymi na cukrzycę. 2001;24(12):2030-2034

2 Raccah D, Sulmont V, Resnik Y, et al. Rosnące korzyści z ciągłego monitorowania glikemii w momencie wdrażania terapii pompą insulinową u pacjentów ze źle kontrolowaną cukrzycą typu 1. Opieka nad chorymi na cukrzycę. 2009;32(12):2245-2250

3 Christiansen MP, et al. Diabetes Technol Ther. 2017;19(8):446-456. GSR data were obtained using the Guardian Link 3 transmitter calibration algorithm and calibration values from the MiniMed 640G insulin pump.

*  Dane mają uzupełniać, a nie zastępować informacje o poziomie glikemii uzyskiwane na podstawie odczytów z tradycyjnych domowych urządzeń do pomiaru stężeń glukozy we krwi. Przy zmianie ilości podawanej insuliny i kalibracji czujnika glukozy konieczne jest potwierdzenie na podstawie pomiaru z palca. Danych nie należy wykorzystywać bezpośrednio do zmiany dawek terapeutycznych, ale jako odniesienie w momencie konieczności wykonania pomiaru glukometrem. Dawki mogą być zmieniane na podstawie odczytów z glukometru, a nie tylko na podstawie wartości z systemu CGM.

**  Własne dane w archiwum; Medtronic Minimed, Inc

Pompa insulinowa MiniMed™ 640G jest kompatybilna wyłącznie z transmiterem Guardian™ Link 3 i Guardian™ Link 2.

Pompa insulinowa MiniMed™ Veo™ i MiniMed™ REAL-Time (722) jest kompatybilna z transmiterem MiniLink™.

System Guardian™ Connect jest kompatybilny z transmiterem Guardian™ Connect.

 

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.