System CGM Guardian REAL-Time

Jako jeden z czołowych systemów ciągłego, całodobowego monitorowania glikemii, Guardian® REAL-Time daje możliwość pełnej obserwacji choroby, pewność i swobodę wszystkim chorym na cukrzycę. CGM umożliwia wykrywanie czterokrotnie więcej niebezpiecznych epizodów hipo- i hiperglikemii w porównaniu do stosowania tylko pomiarów z palca1 i pozwala znacznie obniżyć poziomy HbA1c.12345

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

 • W jaki sposób system ciągłego monitorowania glikemii Guardian REAL-Time może przyczynić się do lepszej kontroli cukrzycy

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Ciągłe wyświetlanie umożliwia stałą kontrolę aktualnego stężenia glukozy
 • Powiadomienia umożliwiają lepszą obserwację niebezpiecznych epizodów spadku i podwyższenia glukozy, dzięki czemu jesteś spokojny i pewny, że jesteś bezpieczny
 • Wygodny, kompaktowy model

POMIARY Z PALCA NIE DAJĄ CAŁEGO OBRAZU

Sam pomiar stężenia glukozy z palca pozwala na stwierdzenie jej wartości w danym momencie – pomyśl tylko, ile mógłbyś się dowiedzieć, gdybyś miał możliwość obserwacji glikemii pomiędzy pomiarami. To tak, jakby porównać zdjęcie do filmu.

W rzeczywistości 60% przypadków hipoglikemii nie jest możliwe do wykrycia tylko na podstawie pomiarów z palca.

Stosując system Guardian REAL-Time, będziesz widzieć i wiedzieć dużo więcej. Nie tylko możesz stale obserwować poziom glikemii, ale również sprawdzać, czy ma ona tendencję spadkową, czy wzrostową, w jakim tempie zmienia się jej wartość, a kiedy osiągniesz wartości graniczne, otrzymasz ostrzeżenie o konieczności podjęcia działań. System Guardian REAL-Time mierzy poziom glukozy w płynie śródtkankowym 288 razy w ciągu dnia, dzięki czemu zyskujesz dodatkową pewność w ciągu doby, a także możesz lepiej zaobserwować, w jaki sposób na stężenie glukozy we krwi wpływa jedzenie, wysiłek fizyczny i leki.

TRZY ETAPY OSTRZEGANIA DLA JESZCZE WIĘKSZEJ PEWNOŚCI

Możesz korzystać ze wszystkich powiadomień, które będą cię dodatkowo ostrzegały przed zbliżającymi się epizodami hipo- i hiperglikemii1:

 • Powiadomienie można ustawić tak, aby ostrzegały cię na 5, 10, 15, 20, 25, lub nawet 30 minut przed osiągnięciem progowych wartości stężenia glukozy.
 • Powiadomienie o tempie zmian informujące o zmianie poziomu stężenia glukozy – jedna strzałka informuje o samej zmianie, dwie – o gwałtownej zmianie.
 • Powiadomienie o niskim lub wysokim stężeniu glukozy we krwi informuje o osiągnięciu ustawionych przez Ciebie progowych wartości stężenia glukozy.

SYSTEM DLA KAŻDEGO

Z systemem Guardian® REAL-Time możesz wybrać się gdziekolwiek, niezależnie od tego, jak aktywny tryb życia prowadzisz. Monitor jest mały i wygodnie się go nosi – na pasku, w kieszeni lub pod ubraniem. Sensor gkukozy jest taki sam dla wszystkich systemów Medtronic CGM – jest łatwy do założenia i można go nosić aż do 6 dni. Bezpośrednio łączy się on z małym, dyskretnym i wodoszczelnym transmiterem MiniLink™ REAL-Time**, który bezprzewodowo przesyła dane o wartościach stężenia glukozy do monitora co 5 minut.

Bez względu na to, czy stosujesz pompę insulinową, czy też nie, powinieneś rozważyć zastosowanie systemu Guardian® REAL-Time, jeżeli:

Pompa insulinowa MiniMed 640G stosowana u osób dorosłych
Minimed 640G insulin pump on a pregnant woman's body
 • Potrzebujesz dodatkowych informacji o spadkach i wzrostach stężenia glukozy
 • Zdarza ci się nie wiedzieć o epizodach hipoglikemii
 • Dążysz do osiągnięcia lepszej kontroli nad chorobą
 • Cierpisz na cukrzycę ciążową
 • Chorujesz na cukrzycę i jesteś w ciąży lub planujesz zajście w ciążę
 • Masz podniesioną wartość HbA1C i zdarzają ci się epizody hipoglikemii, w czasie których potrzebujesz pomocy ze strony innych osób

 

 

 

 

System Guardian® REAL-Time jest przeznaczony dla wszystkich osób chorujących na cukrzycę typu 1 i 2. Jest to wypróbowany i sprawdzony system*, od wielu lat popularny zarówno wśród pacjentów na oddziałach szpitalnych, jak i chorych niehospitalizowanych ze względu na niewielkie rozmiary i kompaktowy kształt, kompatybilność z pozostałymi produktami Medtronic, możliwość stosowania przez wszystkich pacjentów, a przede wszystkim ze względu na pomoc oferowaną przez firmę Medtronic, która ma największe doświadczenie w zakresie technologii CGM.

 

REFERENCJE

 • 1 Kaufman FR, et al. Diabetes Care. 2001;24(12):2030-2034.
 • 2 Ludvigsson J, et al. Pediatrics. 2003;111(5 pt 1):933-938.
 • 3 Deiss D, et al. Diabetes Care. 2006; 29(12):2730-2732.
 • 4 Bode BW, et al. Diabetes Res Clin Pract. 1999;46(3):183-190.
 • 5 Pitzer KR, et al. Diabetes Care. 2001;24(5):881-885.
 • *Pomimo że system Guardian REAL-Time jest wodoodporny, a jego budowa ma go chronić przed skutkami kontaktu z wodą w wyniku zachlapania lub sporadycznego zanurzenia, Medtronic Diabetes nie zaleca celowego zanurzania w wodzie monitorów systemu Guardian REAL-Time.
 • **Przekaźnik MiniLink™ jest kompatybilny z systemem MiniMed Paradigm® Veo™ i systemem Guardian® REAL-Time CGM

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.