System MiniMed

Oprogramowanie do kontroli leczenia

CareLink to nazwa naszej całej rodziny programów wspomagających zarządzanie leczeniem cukrzycy

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

 • Dowiedz się, w jaki sposób oprogramowanie CareLink™ pomaga kontrolować leczenie cukrzycy

CareLink Pro

Oprogramowanie CareLink™ Personal zostało opracowane dla pacjentów i jest uruchamiane przez stronę internetową. To bezpieczne internetowe oprogramowanie do zarządzania terapią pobiera informacje z Twojej pompy, a następnie przekształca je na raporty, dzięki czemu możesz śledzić wyrównanie cukrzycy. Jeżeli posiadasz glukometr CONTOUR® LINK firmy Ascensia Diabetes Care (i korzystasz z pompy insulinowej MiniMed® Veo™ lub MiniMed® Real-Time, MiniMed® Paradigm lub Guardian® Real-Time) lub glukometr CONTOUR® PLUS LINK 2.4 ( i korzystasz z pompy insulinowej MiniMed® 640G), możesz pobrać informacje ze swojej pompy w domu lub w dowolnym miejscu, w którym masz dostęp do Internetu. Podobnie jak w przypadku internetowego konta pocztowego wystarczy się zarejestrować i zalogować.

Oprogramowanie CareLink™ Pro zostało opracowane dla lekarzy i szpitali i jest dostępne tylko dla personelu medycznego. Wygenerowane za jego pomocą raporty zawierają te same informacje z pompy co w oprogramowaniu CareLink™ Personal, ale zawierają więcej szczegółów klinicznych. Oprogramowanie CareLink™ Pro należy zainstalować z płyty CD-ROM.

JAK KORZYSTANIE Z PROGRAMU CARELINK™ PERSONAL MOŻE CI POMÓC

 • Aby mieć lepszą kontrolę
  Badania kliniczne dowiodły, że osoby korzystające z programu CareLink™ Personal osiągnęły lepszą kontrolę (HbA1c) w porównaniu do osób stosujących terapię pompą insulinową bez oprogramowania CareLink™ Personal1. Zdaniem badaczy wynika to z „lepszego kontaktu chorych z poradnią cukrzycową z wykorzystaniem internetu”.
 • Aby łatwiej określić schematy i problemy
  Łatwe do odczytania raporty pomagają zrozumieć, w jaki sposób insulina, węglowodany i wysiłek fizyczny wpływają na poziom stężenia glukozy we krwi.
 • Aby móc współpracować z lekarzem na odległość
  Twój lekarz może śledzić informacje o twoim stanie zdrowia na odległość za pomocą programu CareLink™ Personal pomiędzy wizytami w poradni, dzięki czemu w razie konieczności będzie mógł dać Ci wskazówki terapeutyczne na odległość.
 • Aby osiągnąć jak największe korzyści dzięki jednemu tylko programowi
  W programie CareLink™ Personal można zainstalować mnóstwo powszechnie stosowanych glukometrów. W jednym miejscu - niezależnie czy korzystasz z glukometru komunikującego się z Twoją pompą czy nie - możesz mieć wszystkie dane: dotyczące dawkowania insuliny i poziomów glukozy. W przypadku gdy korzystasz z glukometrów firmy Ascensia Diabetes Care: Contour Plus Link 2.4 lub Contour LINK komunikujących się z pompą wystarczy, że dokonasz transferu danych z pompy, która odbiera również wyniki z glukometru - a wszystkie dane będziesz mieć w jednym miejscu. Nie będziesz tracił czasu na podwójne sczytywanie danych: osobno z glukometru i osobno z pompy. 
 • Aby mieć pełen obraz
  Korzystanie z funkcji ciągłego monitorowania glikemii (CGM) w pompie pozwala na śledzenie pełnego obrazu profilu glukozy we krwi, zużycia insuliny, odczytów glukometru, wysiłku fizycznego itp. na jednym tylko monitorze, bez konieczności prowadzenia dzienniczka.

Zrozumienie skutków dawkowania insuliny, nawyków żywieniowych, uprawiania sportu i zażywania leków na zmiany stężenia glukozy we krwi ma kluczowe znaczenie w zwiększeniu kontroli nad chorobą. Informacje prezentowane są w formie prostych wykresów, grafów i tabeli, dzięki którym możesz zaobserwować schematy i problemy. To pozwoli Ci znaleźć wspólnie z Twoim lekarzem podstawowe przyczyny spadków i wzrostów poziomu glukozy w danych momentach.

Udostępnianie Twoich danych lekarzowi

Wyjątkowe cechy programu CareLink umożliwiają lekarzowi śledzenie Twoich wyników z jego komputera. Jeżeli lekarz, u którego się leczysz korzysta z oprogramowania CareLink™ Pro, możesz udzielić zgody na dostęp do Twojego konta. Dzięki takiej opcji lekarz będzie mógł połączyć się z Twoim kontem i w sposób szybki i bezpieczny przenieść wszystkie dane do swojej bazy.

RAPORTY W PROGRAMIE CARELINK™

Oprogramowanie CareLink™ Personal ułatwia śledzenie odczytów stężenia glukozy we krwi oraz pomiarów glikemii z czujnika, a następnie porównywanie zmian wartości w zależności od rodzaju aktywności lub posiłków spożywanych w ciągu dnia. Czytelne i proste raporty składają się z wykresów, diagramów i tabel, które obrazują zmiany w sposób graficzny i pokazują rzeczywiste wartości liczbowe.

Wykaz rodzajów raportów może różnić się w zależności od typu urządzenia zainstalowanego do programu. Poniższe opisy pozwolą zapoznać Ci się z rodzajami raportów, z których możesz korzystać.

Najczęściej wykorzystywane raporty:

 • Skrócony raport szybkiego podglądu
  Pokazuje, w jaki sposób podaż insuliny, dieta i aktywność fizyczna wpływały na skuteczność kontrolowania stężenia glukozy we krwi oraz odczyty glukozy z sensora na przestrzeni dwóch tygodni.
 • Dzienny wykres danych z czujnika
  Sporządzony w oparciu o dane z ciągłego monitorowania glikemii przez okres siedmiu dni. Po wybraniu siedmiu dni, dla których chcesz pobrać dane z odczytu poziomu glukozy z sensora, otrzymujesz raport, w którym wyniki z każdego dnia są pokazane nad kolejnym dniem w celu porównania.
 • Wykres danych z czujnika według posiłków
  Zawiera informacje o posiłkach zanotowane w dzienniczku programu CareLink™ Personal oraz dane z Kalkulatora Bolusa
 • Skrócony raport dzienny
  Koncentruje się na jednym dniu i zawiera trzy diagramy, w tym z odczytów glukometru i sensora glukozy, zużycia insuliny, ilości zpożytych węglowodanów i aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Co jest potrzebne na początek

Aby rozpocząć pracę z programem CareLink™ Personal, będziesz potrzebować:

 • Dostępu do komputera z jednym z następujących systemów operacyjnych
  •    Windows® 98SE/ME, 2000, XP, Vista (32 lub 64 bit)
  •    Windows 7 (32 lub 64 bit)
  •    Windows 8
  •    Mac OS 10.5, 10.6, 10.7, 10.8
 • Bezawaryjnego połączenia z Internetem
 • Przeglądarki Microsoft® Internet Explorer w wersji 5.5 (SP2) lub wyższej, lub Safari 4, 5 lub 6.
 • Adobe® Reader™ w wersji 5.0 lub wyższej
 • Urządzenia do przesyłu danych CareLink™ USB (jeżeli korzystasz z pompy insulinowej MiniMed Veo lub Guardian Real-Time), glukometru CONTOUR PLUS LINK 2.4 firmy Ascensia Diabetes Care (jeżeli korzystasz z pompy insulinowej MiniMed 640G)
 • Glukometr z odpowiednim przewodem, jeżeli będziesz chciał przenieść dane do programu CareLink™ Personal oddzielnie. O przewód należy pytać u producenta glukometru.

Jak się zarejestrować

 1. Zarejestruj się na stronie CareLink™ Personalhttps://carelink.minimed.eu">https://carelink.minimed.eu
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie w celu zainstalowania swojej pompy

Pamiętaj, podłącz CareLink USB lub glukometr CONTOUR PLUS LINK 2.4 dopiero, kiedy otrzymasz takie polecenie na stronie.

Od tego momentu możesz korzystać bez ograniczeń z programu CareLink™ Personal, a jedyne, czego potrzebujesz to dostęp do Internetu, przyłącze CareLink USB (jeśli korzystasz z pompy insulinowej MiniMed® Veo™, MiniMed® Real-Time, MiniMed® Paradigm lub Guardian® Real-Time) lub glukometr CONTOUR® PLUS LINK 2.4 ( i korzystasz z pompy insulinowej MiniMed® 640G) i własna pompa insulinowa. To naprawdę jest takie proste!

Ochrona prywatności i bezpieczeństwa

Firma Medtronic Diabetes dba o bezpieczeństwo danych osobowych klientów. Oprogramowanie CareLink™ Personal spełnia wszystkie najsurowsze wymagania ustawodawstwa dotyczącego ochrony danych osobowych obowiązującego na całym świecie, w tym również ustawy o przenośności  i ochronie danych w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA). System korzysta również z bezpiecznych protokołów danych (SSL), czyli technologii kodowania danych, dzięki której nie ma możliwości ich odczytania podczas przesyłu.

Przechowywanie danych w programie CareLink™ Personal jest często bezpieczniejsze niż na dysku domowego komputera, który jest podłączony do Internetu. Używamy trójwarstwowej struktury, która umieszcza dane za osłoną złożoną z trzech osobnych firewalli.

 

REFERENCJE

1 Corriveau EA, Durso PJ, Kaufman ED, Skipper BJ, Laskaratos LA, Heintsman KB. Wpływ oprogramowania CareLink™, internetowego systemu monitorowania pompy insulinowej, na kontrolę glikemii u dzieci z cukrzycą typu 1 mieszkających na wsi i w mieście. Cukrzyca u dzieci.

 

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.