System MiniMed™

Pompa insulinowa MiniMed® Veo™

MiniMed® Veo™ to osobista pompa insulinowa wyposażona w opcję ciągłego monitorowania glikemii. W połączeniu z transmiterem MiniLink™ oraz sensorem, pomoże Ci utrzymać poziomy cukrów na stabilnym poziomie przez całą dobę.

NAJWAŻNIEJSZE NA STRONIE

 • Informacje na temat pompy MiniMed® Veo™

Co sprawia, że Veo jest tak wyjątkowa?

 • Będzie mierzyć i zapisywać w pamięci poziomy Twoich cukrów przez 24/7
 • Pozwoli Ci na analizowanie profilów glikemii i wprowadzenie odpowiednich zmian w trybie życia/leczeniu
 • Będzie ostrzegać Cię, gdy Twój poziom cukru we krwi przekroczy ustawione przez Ciebie wartości docelowe
 • Jeśli Twój poziom cukru we krwi jest zbyt niski pompa  automatycznie wstrzyma podaż insuliny

Dzięki tej funkcji pompa pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia ciężkiej hipoglikemii.

Podstawowe Właściwości i Zalety

MiniMed® Veo™ może się poszczycić wieloma innowacyjnymi funkcjami, które pomogą Ci łatwiej i skuteczniej zarządzać terapią Twojej cukrzycy. Poniżej przedstawiliśmy kilka z tych przyjaznych pacjentowi opcji.

 • Aktywna Insulina
  Pomaga zapobiegać niedocukrzeniom poprzez informowanie o ilości insuliny z poprzednich bolusów, która w dalszym ciągu jest aktywna
 • Kalkulator Bolusa - Bolus Wizard®
  Opatentowany kalkulator bolusa sugeruje wielkość dawki insuliny (bolusa) w oparciu o osobiste ustawienia, wielkość planowanego posiłku i aktualny poziom cukru.
 • Alarm Ostrzegawczy1
  Możesz ustawić alarm tak, by ostrzegł Cię 5, 10, 15, 20, 25 lub 30 minut przed tym, zanim osiągnięty zostanie górny lub dolny limit glikemii, co pozwoli Ci na szybsze podjęcie odpowiednich działań.

 • Alarmy Tempa Zmian
  Informują Cię o tym, że wartości poziomu cukru gwałtownie wzrastają lub spadają, pozwalając Ci na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań.
 • Wstrzymanie podaży insuliny
  Wyobraź sobie, że na przykład szybko zasypiasz a Twój poziom cukru zaczyna spadać. W takiej sytuacji, MiniMed® Veo™  opierając się na danych z CGM, rozpoznaje potencjalne niebezpieczeństwo i sygnalizuje ostrzeżenie. Jeżeli nie zareagujesz na to ostrzeżenie, Veo szybko podejmie działanie wstrzymując podaż insuliny na dwie godziny. Takie dodatkowe zabezpieczenie daje Ci większą szansę na spokojne przespanie nocy oraz pomaga w dużym stopniu przezwyciężyć strach przed niedocukrzeniami (hipoglikemiami).
 • Strzałki Trendów Glikemii 
  Dzięki strzałkom zyskujesz większą świadomość zagrażającej hipo- (niedocukrzenia) lub hiperglikemii. Wskazują one jak szybko i w jakim kierunku zmieniał się Twój poziom cukru w ciągu ostatnich 20 minut.
 • Alarm Górnego i Dolnego Limitu Glikemii 
  Skorzystaj z dodatkowej ochrony, którą zapewniają powiadomienia uruchamiane zawsze wtedy, gdy Twój poziom cukru przekroczy ustawiony wcześniej przez Ciebie górny lub dolny limit. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia hipo- lub hiperglikemii.

Wszystkie części działają razem

Sama pompa insulinowa (A) jest bardzo mała, możesz więc nosić ją niemal wszędzie – pod ubraniem, w specjalnym etui zakładanym na nogę lub przypinanym do biustonosza, albo na pasku, tak jak komórkę.

Pompa dostarcza insulinę przez miękką rureczkę zwaną kaniulą (B), którą umieszcza się pod skórą na okres do  3 dni. Na czas takich aktywności jak kąpiel, pływanie czy przebieranie się można w prosty i szybki sposób odłączyć pompę insulinową.

Pompa dostarcza insulinę przez elastyczny dren do wkłucia, zwany kaniulą, którą umieszcza się na okres do 3 dni.

Ciągłe monitorowanie glikemii jest możliwe dzięki małej elektrodzie (sensorowi) (C). Veo pozwala Ci przeglądać poziomy cukru nawet do sześciu dni wstecz. Podobnie jak kaniula, sensor umieszcza się pod skórą w prosty sposób za pomocą specjalnego autmatycznego urządzenia do jego zakładania Enlite serter.

Dane z sensora są w sposób ciągły przekazywane do nadajnika MiniLink™ (transmiter) (D) – małego, wyjątkowo lekkiego urządzenia, które przyłącza się do sensora. Nadajnik, dzięki zaawansowanej technologii bezprzewodowej, drogą fal radiowych (RF), przesyła dane odnośnie wartości glikemii do pompy insulinowej.

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.