Zmniejszanie powikłań

Wielu chorych na cukrzycę typu 1 martwi ryzyko potencjalnych późnych powikłań. Niektórzy zaczynają o nich myśleć natychmiast po zdiagnozowaniu, inni, gdy doświadczają pierwszych objawów lub zostają zdiagnozowani już z wczesnymi powikłaniami.
 
Podwyższone poziomy cukrów przez długi czas wiążą się z różnymi typami powikłań. Osiągnięcie dobrego wyrówniania i docelowych wartości HbA1c są kluczowe dla redukcji ryzyka, opóźnienia bądź uniknięcia długoterminowych powikłań*.

Przeczytaj prawdziwe historie chorych na cukrzycę typu 1 i dowiedz się, jak znaleźli sposób na lepszą kontrolę.

Prawdziwe historie

Zmniejszanie powikłań

Christian, większa kontrola nad chorobą dzięki pompie od 2012 r.

Moment diagnozy był dla mnie bardzo trudnym momentem. Miałem 20 lat i poczułem, że wszystkie moje marzenia rozpływają się. Potem, im więcej zacząłem dowiadywać się o mojej chorobie, tym bardziej byłem przerażony możliwością odległych powikłań spowodowanych niewłaściwą kontrolą . Nie radziłem sobie wtedy dobrze z chorobą, stosując peny. Ale teraz mogę lepiej kontrolować poziomy cukru. Prowadzę zdrowe i aktywne życie i nie mam żadnych objawów powikłań. Bardzo jestem za to wdzięczny.

- CHRISTIAN

Zawartość tej strony internetowej i wszystkie zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie zastępują one fachowych konsultacji lekarskich, diagnostyki medycznej ani jakichkolwiek terapii lub metod leczenia. Historie pacjentów opisują wyłącznie doświadczenia konkretnych osób. Reakcja na terapię może różnić się w zależności od pacjenta. Zawsze konsultuj z lekarzem informacje o terapii i diagnostyce – zapoznaj się z udzielonymi przez lekarza instrukcjami i zawsze ich przestrzegaj.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i użytkowanie niniejszej strony dowolną techniką w całości lub części jest ściśle zabronione bez uprzedniej zgody Medtronic International Trading Sarl. 

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite oraz CareLink są znakami handlowymi firmy Medtronic, Inc. oraz jej podmiotów zależnych. CONTOUR jest znakiem handlowym firmy Ascensia Diabetes Care.